دستگاه های خط تولید

 این دستگاه با استفاده از آخرین دستاوردهاي تکنولوژي درزمینه نوردهی شابلون ، با حذف فیلم  لیتوگرافی و با ترجمه پیکسل به پیکسل طرح به زبان ماشین  و انتقال داده ها به هدها می تواند با دقتی معادل 002/0 ± میلی مترخطوطی به اندازه 025/0 میلیمتر را ظهور نماید . وظیفه تاباندن نور UV به سطح شابلون را قطعه اي به نام DMD برعهده دارد که از بارداشتن سطحی معادل 2 سانتی متر مربع ، شامل 3/1 میلیون نقطه آئینه است که هر کدام به صورت دیجیتالی قابل کنترل می باشند به این ترتیب این ماشین می تواند طرحهایی با رزولوشن   DPI1500 رابه راحتی و دقت بسیار بالا نوردهی نماید . سرعت متوسط نوردهی براي بزرگ ترین شابلون یعنی 116 در 107 برابر با 14 دقیقه می باشد .این ماشین با استفاده از امکانت ویژه خود می تواند براي هرنوع لاك حساس زمان نوردهی بهینه را تعیین و حداقل زمان لازم براي بهترین پخت لاك را اعمال نماید . پوشش کامل هدهاي ماشین از تابش مضر UV به اپراتور محافظت کرده و از این لحاظ نیز بسیارایمن می باشد .  

این دستگاه با حذف فیلم نه تنها هزینه هاي کلان فیلم را حذف نموده بلکه با ایجاد و امکان ویرایش نرم افزاري طرحها در زمان اصلاح طرح و تهیه شابلون مجدد نیز بسیار صرفه جویی نموده است . 

وجود دستگاه CTS شرکت گل نقش را قادر ساخته است درسریع ترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت شابلون ها را جهت چاپ آماده نماید .  

 

 این دستگاه ساخت کمپانی ZENTNER  آلمان و ابداع آن از تحولات مهم در زمینه تهیه شابلون می باشد . با توجه به اهمیت و تاثیر بسزاي چگونگی آماده سازي شابلون در مرحله توري کشی ، این دستگاه با بهره گیري از مکانیزم خاص و سیستم انتقال نیروي یک موتور واحد که باعث تضمین کشش یکنواخت درهر جهت می باشد، این قابلیت را دارد که توري هایی با کشش کاملاً دلخواه و دقیق و با حفظ شکل چشمه هاي توري و یکنواختی کشش در تمام سطح آن تولید نماید ، دقت فوق العاده و سرعت کاري بالا و سهولت اپراتوري آن از مزایاي منحصر به فرد آن است .  

این دستگاه می تواند تا ابعاد 110 در 120 را توري کشی نماید . 

 

 

 این دستگاه ساخت کمپانی ZENTNER آلمان بوده و با استفاده از مکانیزم بسیار دقیق خود و کنترل PLC قادر است عملیات لاك کشی را با دقت بالا بصورت دو طرفه و بصورت کاملاً یکنواخت انجام دهد .یکنواختی لایه لاك حساس در کیفیت چاپ بسیار موثر بوده و متضمن یکنواختی رنگ در تمامی سطح عکسبرگردان می باشد. 

این دستگاه قادر است شابلون تا ابعاد 130 در 110 سانتیمتر را لاك کشی نماید . میزان مصرف لاك با این دستگاه حداقل بوده و از ضایعات لاك جلو گیري می گردد . 

ماشین ها ساخت شرکت SPS آلمان بوده که بهترین تولید کننده ماشین هاي چاپ سیلندري در جهان میباشد .این ماشین ها براي چاپ انواع سایزها تنظیم گردیده و قادرند روي انواع کاغذ ، سلفون و صفحات PVC با وزن 600- 800 گرم بر متر مربع و با دامنه ضخامت رنگ بین 7800 میکرون با سرعتی بین 2200-  500 برگ در ساعت چاپ نمایند . 

ساختار دقیق این ماشین ها اپراتور را قادر می سازد تا به سهولت عملیات تنظیم شابلون را با ظرافت انجام دهد و خطوط بسیار باریک را با سرعت بالا چاپ نماید .سیستم خشک کن و جمع کننده کاغذ این ماشین ها بدون خدشه دار کردن طرح ، عملیات خشک کردن و دسته سازي کاغذ هاي چاپ شده را انجام می دهند .  

خشک کن هاي UV که از اشعه ماوراء بنفش براي خشک کردن جوهرهاي مخصوص UV  استفاده می کنند نیز سرعتی بسیار بالا را براي چاپ به ارمغان آورده اند . 

رنگ ها مطابق با سلیقه ي مشتري و یا تشخیص طراحان پس از آزمایش هاي لازم به دقت تهیه شده و درچاپ مورد استفاده قرار  می گیرند . 

این دستگاه تمام اتوماتیک ساخت کمپانی ZENTNER  آلمان به منظور جداسازي حلال خالص از ناخالص ها و ذرات معلق رنگ طراحی شده و امکان استفاده مجدد از حلال  را در  دستگاه  شستشو  فراهم  میسازد،  در حقیقت  این دستگاه  راه حل اساسی بر مشکل بزرگ و همیشگی دفع ضایعات حلال هاي  چاپ می باشد که با در نظر گرفتن سطح ایمنی مناسب براي اپراتور ، در جلو گیري از آلوده شدن  محیط زیست و استفاده بهینه از حلال نقش بسزایی دارد . این دستگاه قدرت حرارت دهی  225لیتر حلال آلوده را بصورت غیر مستقیم و با استفاده از روغن تا دماي 220 درجه یانتی گراد را داراست  و  با استفاده از خلاء تا 800 میلی بار می تواند حلال هایی  با نقطه جوش بالا را نیز به راحتی تقطیر نماید. حلال بدست آمده بسیار خالص و تمیز بوده و کاملاً کارایی نو را خواهد داشت .